четвртак, 03 јул 2014

Спортске игре младих

"Спортске игре младих" је манифестација која се одржава од 1996. године у Хрватској, са идејом да се основци и средњошколци бесплатно укључе у спортске такмичарске активности током летњег распуста, а победницима регионалних такмичења као награда следи летовање и учешће на завршном турниру у Сплиту.

Пројекат је прошириван на земље из региона, а од овде године се одржава и у Србији у организацији Савеза за школски спорт. Такмичења су се одржала у Београду (13.6.2014), Земуну, Бору, Нишу, Крагујевцу, Крушевцу, Новом Пазару, Панчеву, Вршцу, Новом Саду и Суботици. Победници такмичења у сваком од градова, пласирали су се на финале, које је одржано 28.6.2014. у Земуну.

Наша школа је имала представника у такичењу у игри "Између две ватре" у категорији 2003. годиште и млађи, екипу "Скадарлијанци" коју су чинили ученици трећег и четвртог разреда:

• Василиса Пјевовић,
  • Драгана Бабић,
  • Марко Спасић,
  • Марко Сошић,
  • Никола Илић,
  • Маша Госта,
  • Леон Костов,
  • Јована Станковић,
  • Андреа Алексић,
  • Јелена Стевановић.

Заузели смо III. место у конкуренцији од 10 екипа, представника других градова.