среда, 29 април 2015

ЧИТАЛАЧКА ЗНАЧКА

28. априла у нашој школи одржана је завршна приредба поводом манифестације „Читалачка значака“. Ову културну акцију већ деценијама организује Библиотека града Београда.

Она се спроводи заједничким радом библиотекара школа и оних из Општинских библиотека, учитеља и наставника. Овај програм мотивише ученике да читају и пишу, на најбољи начин подстиче читалачку културу и заснован је на дечијем добровољном учешћу. У њој не учествују само ученици са најбољим оценама из српског језика, већ сви ученици различитог успеха и постигнућа.

Ове године у нашој школи 18 ученика је предало своје читалачке дневнике. Посебно смо поносни на прваке који су учествовали у овој манифестацији. У Свечаној сали  наше школе ученици су прочитали одабране странице из својих дневника,  затим су им уручене књиге као награде за одлично написане и богато илустроване дневнике.  Ученици музичких школа улепшали су ову манифестацију својим програмом.