уторак, 01 март 2016

ДАН ВИШЕ ЗА ОДБОЈКУ

Акцији Одбојкашког савеза Србије уз сарадњу Министарства омладине и спорта,Спортског Савеза Србије, Спортског савеза Београда и Савеза за школски спорт Србије „Дан више за одбојку“се прикључила и ОШ „СКАДАРЛИЈА“.

Тачно у подне, 29.фебруара 2016. играла се одбојка у фискултурној сали школе, сет до 29.поена, уз присуство директорке школе, Слобода Мирјане, наставника и ученика.

Манифестација је започета уводном речи наставнице физичког васпитања, која се обратила присутнима, играчицама, играчима, публици...

„На данашњи дан у 12,00 часова у свим градовима у Србији игра се одбојка, али се смечује и сервира у целој Европи. Циљ нам је да покажемо лепоту овог спорта као и да утичемо напопуларизацију, омасовљење и социјалну димензију одбојке као игре.“

У овој акцији је учествовало око 50 ученика ОШ „Скадарлија“.