уторак, 12 април 2016

СПОРТ У НАШОЈ ШКОЛИ

Кошаркашки Савез Србије у сарадњи са НБА Лигом организује Јуниорску НБА Лигу-Србија, кошаркашку лигу основних школа из Београда.

Она има за циљ да користећи бренд НБА Лиге подстакне и мотивише што више деце да се бави кошарком,да им је приближи кроз забаву и дружење,развије спортски дух и позитиван став према спорту.

Промовишу се фер плеј, тимски рад, дисциплина, поштовање, образовање, напоран рад, здрав живот...

Ово је такмичење ученика 5-их разреда и млађих (дечаци и девојчице). Лига траје 10 недеља, период април-мај. У такмичењу учествују деца 30 школа, са простора 10 београдских општина. Свака школа представља једну НБА екипу и сходно томе носиће опрему-мајце те екипе. На драфту наша школа је извукла екипу ДЕТРОИТ ПИСТОНС, коју ћемо представљати на такмичењу.

Екипу чине: Сара Максимовић, Сара Ереш, Јања Лимић, Рогановић Ања, Јелена Стевановић, Немања Белић, Александар Нам, Огњен Петровић, Вито Дамјановић, Лазар Бојић, Лазар Маринковић, Алекса Баић, Леон Костов Дрндарски.