понедељак, 25 април 2016

На ветеринарском

Сваке школске године ,велика пажња се поклања промоцији науке кроз сајам науке који се организује у школи и кроз сарадњу са научним установама.

Крајем априла имали смо привлегију да гостујемо на Факултету ветеринарске медицине.

Љубазношћу доц. др.Данице Марковић са катедре за хистологију и ембриологију група ученика седмог разреда слушала је презентацију а затим микроскопирала ћелије и ткива поменуте на предавању.

Нарочиту пажњу сарадници катедре Иван и Теодора обратили су на узраст ученика.

Након тога обишли смо лабораторију за израду микро-препарата и сазнали цео поступак њиховог прављења.Наставили смо са обиласком зграде факултета и амбуланте за кућне љубимце.Чули смо са каквим се случајевима најчешће срећу.

Ученици су се највише интересовали за превентивну заштиту животиња.

Обишли смо и друге зграде у којима се врше операције и збрињавање животиња.Сложили смо се да је ветерина изузетно занимање а посебан утисак на нас је оставило то што смо запазили да сви запослени са љубављу раде свој посао.