уторак, 23 мај 2017

Лего такмичење 2017

Овогодишње Лего такмичење у нашој школи одржано је у суботу, 20. маја и на њему је учествовало шеснаест екипа.

Циљ је био направити што вишу структуру за два минута. Поени су били додељивани према броју коцкица у висини. У случају пада структуре у току слагања на земљу, екипама је одузимано десет поена (коцкица). Жири су чинили Ђорђе Ђорђевић, наставник енглеског, Јован Глигоријевић, наставник ликовног и Чедомир Мачкашки, бивши ученик и члан Лего клуба ,,Скоцкани``.

Након сат времена одличне атмосфере, такмичење је завршено а жири је објавио резултате по којима је треће место са 85 поена освојила екипа ,,Анонимуси`` из IV-2, друго место, са 93 поена, екипа ,,Коцкица`` из I-1 а прво место, као и прошле године припало је екипи ,,Лего краљеви`` из III-1 са 96 поена. Иако су многе екипе имале занимљива архитектонска решења, посебна награда за креативност у приступу припала је екипи ,,Сенке`` из VI-2.

Награде првопласираним екипама биће подељене на Дану школе а овом приликом поздрављамо и честитамо и осталим учеснике:

• "Ватрени слагачи" из III-3 (77 поена),
  • "Лего манијаци" из V-1 (74 -10=64 поена),
  • "Супер слагачи" из I-3 (82 поена),
  • "Lego friends" из IV-1 (66 поена),
  • "Лего другари" из III-1 (77 поена),
  • "Мајнкрафт" из III-2 (74 поена),
  • "Екипа II-1" из II-1 (55 поена),
  • "Lego kids", из I-2 (70 поена) ,
  • "Илиминати" из IV-2 (62 поена),
  • "Lego masters" из V-2 (72 поена),
  • "Неонски змај" из VI-1 (23 поена), и