уторак, 10 март 2020

Oбавештeње о мерама које школа предузима

Поштовани родитељи,
Како бисмо умањили ризик од појаве вируса корона обавештавам вас о мерама које школа предузима и које ће у наредном периоду интензивно предузимати, у складу са упутством Министарства просвете, науке и технолошког развоја:

1. Редовно одржавање школског простора. Чешће проветравање учионица и пражњење корпи за отпатке.
  2. Прање и дезинфиковање подова, зидова, врата, квака, гелендера и површина клупа.
  3. Редовно снабдевање сапуном свих тоалета и трпезарија.
  4. Подстицање ученика на прање руку, што и ви можете чинити код куће.
  5. Препорука ученицима и свима одраслима да не додирују очи, уста и нос, поготово не неопраним рукама.
  6. Не размењивати храну и не користити исте чаше и флашице за воду.
  7. Употребљене папирне марамице и убрусе пажљиво одлагати у корпе за отпатке.
  8. Часове одељењског старешине у свим одељењима посветити одржавању личне хигијене као и хигијене непосредног окружења.
  9. Препорука родитељима и ученицима да одложе прославе и дружења.
  10. У оквиру наставних и ваннаставних активности планирамо васпитно - здравствене теме, односно упознавање са путевима вирусних инфекција.
  11. Пратите средства јавног информисања и упутства надлежних институција.

Директорка школе, Мирјана Слобода