недеља, 08 март 2015

Поносни смо на Софију Пајовић

Софија Пајовић је ученица петог разреда ОШ Скадарлија у Београду.

Одличан је ђак, члан неколико секција и полазник неколико креативних радионица за децу на српском и енглеском језику и Школе за мале математичаре у Математичкој гимназији.

Учи енглески, француски и кинески језик и такмичи се у разним областима. Њени радови објављени су у разним зборницима дечјег стваралаштва, а њен цртеж је на насловној страни књиге English book 2014.

Освојила је следеће награде:

• 2010. г. ПРВО место на ликовном конкурсу ОРЦА, на тему ЖИВОТИЊЕ СУ МИ ВАЖНЕ
  • 2011. г. СПЕЦИЈАЛНА награда на ликовном такмичењу на тему АСКАИ ВУК, поводом педесетогодишњице доделе Нобелове награде Иви Андрићу.
  • СПЕЦИЈАЛНА награда за ликовни рад на такмичењу КРЕДА ЦРТА МАШТОМ поводом Дечије недеље
  • ТРЕЋА НАГРАДА на 5. Међународном фестивалу дечје поезије у Бања Луци 2012. г.
  • ДРУГО место на општинском такмичењу Ђачки песнички сусрети (Пријатељи деце Београда)
  • 2013. г. ПРВА награда на књижевним сусретима ГОРДАНА БРАЈОВИЋ у Алексинцу
  • ДРУГА награда на међународном литерарно-ликовном конкурсу поводом Светског дана дечије књиге
  • 2014. г. ПРВА награда на Општинском литерарном такмичењу ПЕСНИЧКА СУСРЕТ АЊА