петак, 22 новембар 2013

НАШИ УЧЕНИЦИ У „МАДЛЕНИЈАНУМУ“

У времену експанзије кича и шунда одрасли (родитељи, али и школа) су одговорни за усмеравање деце ка правим вредностима. У организацији школе ученици старијих разреда, тачније њих 56 имало је прилику да 14. 11. 2013. године, од 19 сати, заједно са својим наставницама Јеленом Ковачевић и Иваном Милић, посети „Мадленијанум“ и том приликом гледа и слуша Моцартову оперу „Чаробна фрула“, праву музичку представу.

Опера је урађена као бајка, прилагођена млађој популацији, која им на забаван начин приближава Моцартову музику, образује их и упознаје са најквалитетнијим делом људског духа.

Познато је, из разних научних истраживања, да музика Волфганга Амадеуса Моцарта знатно унапређује развој интелигенције, смањује агресивност и развија апстрактно мишљење.

Родитељи – ви сте на потезу!