уторак, 31 март 2015

Извештај о посети Галерији Г12 ХУБ и учешћу у радионицама „ Експериментаријум“

(1 Глас)

Ученици 7. и 8. разреда наше школе :

• Ања Михајлов,
  • Чедомир Мачкашки,
  • Растко Пауновић,
  • Алекса Грочић,
  • Марко Бркић и
  • Теодор Смоловић,

посетили су 4. марта 2015. године Галерију Г12 ХУБ у којој је била организована радионица на тему "Вода, како је заштитити".

Радионица је организована у оквиру еколошког пројекта који спроводи компанија "РОСА". У трајању од два сата, ученицима је приказан филм и презентација о значају воде и њеном неконтролисаном трошењу и загађењу, а затим је организован "Експериментаријум".
Кроз тзв. "експериментаријум" тј. динамичне и забавне петоминутне огледе, ученици су имали прилику да усвоје примењива знања, и изводе огледе које су неки од њих (Ања Михајлов и Растко Пауновић ) касније представили осталим другарима из одељења на часовима хемије.

Ученици су такође могли да виде и изложбу фотографија јапанског научника на којима су представљени кристали леда.

Тема радионице доприноси популаризацији биологије, хемије и физике, а стечена знања и искуства су врло примењива у свакодневном животу.

Наши ученици су врло активно учествовали у свим активностима, показали изузетно знање, а по понашању су се значајно издвајали од осталих учесника, вршњака из других школа.

Наставник Биљана Буторовић

Више у овој категорији: « САЈАМ СПОРТА ТАМО ГДЕ НАУКА ПОЧИЊЕ »