Развојни план

Пројекти

Школско развојно планирање и пројекти

Школске 2007/2008. оформљен је Школски развојни тим за израду другог по реду Школског развојног плана:

Ми не чекамо Ми нудимо очекивано!

Четворогодишњи Школски развојни план реализоваће се од школске 2008/09. до школске 2012/2013.

Почетком марта 2005. године започет је пројекат: ''Свет и ми &ндасх; два града један мост'', који подрзумева културно просветну сарадњу са школом из Чешке Републике. У оквиру овог пројекта, имали смо по 4 узајамне седмодневне посете, ученика и наставнмика школе из града Хомутова и наше основне школе.

Та ће се сарадња и даље наставити и ове године.

Настављамо са реализацијом дугорочног пројекта ''Школа без насиља''.

Исто тако наставиће се са дорадом пројекта: Представљање Србије и туристички водич и проспекти.

Развојни циљеви

• Унапређивање образовно-васпитног процеса путем тематског, интегралног, -(интер)дисциплинарног планирања
  • Унапређивање наставе енглеског језика путем увођења факултативних програма - вишег нивоа знања
  • Подстицање и развијање психосоцијалног амбијента у одељењу за добру комуникацију и здраве међуљудске односе кроз креативно самоостварење у драмско&ндасх;сценском изразу &ндасх;"позоришту сенки"