Пројекат “Здраво Растимо“

Семинар поводом пројекта „Здраво Растимо“ је одржан 30.10.2014.године у коме је и наша школа, ОШ „Скадарлија“, узела учешће.

„Здраво Растимо“ је део глобалне Nestle иницијативе под називом Nestle Healthy Kids Global Programme, који има за циљ едуковати ученике седмих разреда о важности правилне исхране и бављења физичком активношћу. На тај начин наше поруке допиру до ученика у фази у којој формирају своје ставове и понашања и на тај начин им помажемо да усвоје здраве навике које ће бити од значаја за њихов живот у каснијем периоду. Овај пројекат је први пут покренут у Србији 2011.године.

Пројекат је одобрен и има позитивно мишљење за реализацију од стране Министарства Омладине и спорта Републике Србије као и Министарства просвете, науке и технолошког развоја Републике Србије.

Циљеви пројекта:

• Едукација ученика о здравим навикама у исхрани
  • Подстицање ученика на повећање физичке активности
  • Унапређивање знања ученика о побољшању квалитета живота путем исхране и физичке активности.
  • Подстицање околине да буде спремна за прихватање и подржавање промена у навикама у исхрани.

Едукативни део се темељи на посебно креираној брошури обликованој у 4 модула:

• Основна поставка правилне исхране
  • Планирање исхране
  • Како побоњшати навике у исхрани
  • Моје тело и храна

У оквиру три школска часа је ученицима седмог разреда презентиран едукативни материјал (видео и питања).

Едукацију је спровела наставница физичког васпитања Светлана Радовић.

Више у овој категорији: « Позориште сенки