Бенд ОШ Скадарлија

Бенд шареног репертоара и црне будућности. Бенд ОШ “Скададарлија” настао је у априлу 2011. Бенд изводи сопствене композиције као и композиције познатих бендова у инструменталним верзијама. Њихову свирку карактерише чврста ритам секција и богата импровизација у соло деоницама у којима се осећа утицај величина као што су Guns`n` Roses,  Jimi Hendrix, Ray Charles и други.

Вођени позитивном енергијом и жељом за свирањем у њему су се окупили следећи ученици:

• Никола Радосављевић – ритам гитара
  • Јован Ковачевић – бубњеви
  • Михаило симић – бас гитара
  • Илија Гарић – соло гитара

Овај оркестар је свирао на Тргу републике поводом дана деце 2011. године а такође је наступао више пута и у самој школи. На школским приредбама овај оркестар је наступао и самостално и као пратња хору а на последњем Дану школе као гостујући вокални солиста са њима је наступила Исидора Лукић.

Нажалост, бенд ће се следећег лета распасти јер његови чланови завршавају 8. разред. Ипак, круже приче како ће они наставити да свирају под именом “Electric Ladyland”, а надамо се да ће њихово старо име наследити неки нови клинци.